Novinky

Fotografovanie

19.05.2018 14:23
V piatok prebehlo fotografovanie v MŠ. Fotky by mali byť hotové do jedného týždňa. Prosíme vás, aby ste ich dovtedy vyplatili podľa zoznamu, ktorý nájdete vyvesený na dverách do tried.

Fotky a video z Dňa matiek

15.05.2018 13:58
Počas skúšky programu na Deň matiek sa nám podarilo natočiť si celý program. Pozrieť si ho môžete tu: www.youtube.com/watch?v=_Vcp1tPddpI Fotky z vystúpenia si ôžete pozrieť tu: www.abraham.sk/den-matiek-2018-fotogaleria/

Deň detí

14.05.2018 13:38
Milí rodičia a priatelia škôlky! Blíži sa Deň detí a v našich hlavách sa už plánujú veci....Žiaľ, v tomto roku sa nám nepodarilo vybaviť náš tradičný výlet do Vlčkoviec, kde sme si to dlhé roky radostne vychutnávali. Ale veríme, že na radosti nám to neuberie. Tento rok strávime MDD v našej škôlke. Prostredie je síce známe, ale inak to bude netradičný deň plný hier. Všetci dospeláci, ktorí prídu sa s nami zahrajú na deti a tak bude tento deň patriť menším i väčším deťom. Náš plán je nasledovný: Schádzanie prebehne od rána na dvore MŠ. O 8:15 začne spoločná rozcvička na dvore, hygiena, a spoločná desiata, na ktorú vás pozývame. S plnými bruškami sa pustíme do víru hier a veselého športovania na školskom dvore. Okolo 10:15 si pochutnáme na opekaných špekáčikoch (ochotného otecka s grilom už máme zabezpečeného), k tomu aj sladké šišky, káva, čaj, malinovka, voda... Voľné hry v záhrade budú potom pokračovať až do obeda....

Vodičský preukaz

27.04.2018 14:11
Našu tradičnú akciu: "Detský vodičák" plánujeme s deťmi zrealizovať v piatok 25.5. dopoludnia. Náš spriatelený ujo policajt vyskúša, ako deti poznajú teóriu i prax týkajúcu sa dopravy a určite všekým nazáver odovzdá aj detské vodičské preukazy. Takže apelujem na všetkých dospelákov, aby dôsledne dodržiavali dopravné predpisy, lebo budú určite ostro sledovaní našimi deťmi, ktorí sa v tom čase premenia na malinkatých policajtíkov, a ktoré opäť zaiste každého ohúria svojimi vedomosťami.

Otvorená hodina angličtiny

27.04.2018 14:06
Lektorka angličtiny pozýva všetkých rodičov detí, ktoré navštevujú angličtinu, na otvorenú hodinu AJ v stredu 23.5. o 16:00 v 2. triede (u veľkáčov). Deti vám ukážu, čo všetko sa naučili.

Výlet na farmu

11.04.2018 13:28
Aj v tomto roku by sme radi pre veľkých aj malých pripravili výlet na farmu "Náš sen" do Pustých Úľan. Náš plán je podobný ako minulého roku: Termín: 21.5., od 8:00 pozývame rodičov na spoločné raňajky na školskom dvore. Na farmu sa vyberieme autobusom, odchod od budovy MŠ je o 8:30. Na farme sa zdržíme od 8:45 do 11:15. Medzitým, okolo 10:00 si urobíme maškrtnú desiatu (šišky) s čajom, na ktorú ste pozvaní všetci. Na farme budeme mať čas na jej podrobné preskúmanie v skupinkách. Veríme, že si dovôle vychutnáme spoločné dopoludnie, ktoré vaše deti milujú! Tešíme sa na vás. Vstupné na farmu: dieťa 2,- €, dospelý 3,- €. Cena za autobus bude rozrátaná po výlete podľa počtu zúčastnených.

Fond platených akcií

06.03.2018 16:26
Na nástenkách sú tabuľky s hospodárením z fondu platených akcií. Niektoré deti ho už majú vyčerpaný, preto, prosíme, pozrite si v tabuľke, či tam vaše dieťa ešte má peniaze, ak nie, je potrebné triednym učiteľkám zaplatiť 10,- €, aby mohli byť uhradené ďalšie akcie. Doterajšie čerpanie z fondu si môžete pozrieť v spomínanej tabuľke na chodbách.

Prázdninová prevádzka

06.03.2018 16:23
Oznamujeme rodičom, že prázdninový pobyt bude v MŠ zabezpečený do 20.7.2018 vrátane v oboch triedach bez obmedzenia. Následne bude MŠ zatvorená z dôvodu veľkej sanity a čerpania dololeniek zamestnancov. Po prázdninách sa prevádzka obnoví v pondelok 3.9.2018

Publikácia o zápise do ZŠ

05.02.2018 13:30
Na tomto odkaze: www.pohodovo.sk/zapis nájdete všeobecné rady pre rodičov detí, ktoré sa chystajú na zápis do ZŠ. E-book je tu k stiahnutiu zadarmo.

Lekárske potvdrenia

18.09.2017 12:29
Oznámenie o zrušení povinnosti predkladať lekárske potvrdenia Na základe nového usmernenia č. 1/17 rušíme povinnosť rodiča predložiť po chorobe dieťaťa potvrdenie od lekára o tom, že dieťa je zdravé. V ojedinelých prípadoch (ak má učiteľka podozrenie, že dieťa prišlo po chorobe nedoliečené) si toto potvrdenie od rodiča môže vyžiadať. Ráno má učiteľka možnosť neprijať dieťa, ak prejavuje príznaky choroby. V priebehu dňa, pokiaľ sa u dieťaťa začnú prejavovať prejavy ochorenia, to telefonicky oznámi rodičovi a ten je povinný v čo najkratšom čase si dieťa prevziať, nakoľko MŠ nemá priestorové ani personálne podmienky dieťa izolovať, aby neprenieslo chorobu na ostatných. PROSÍME VÁS O ZODPOVEDNÉ DODRŽIAVANIE ZÁSADY:  CHORÉ DIEŤA NEPATRÍ DO KOLEKTÍVU (s teplotou, kašľom, hnačkou, zvracaním, so sadrou...). CHRÁNITE TAK VAŠE DIEŤA ALE AJ OSTATNÝCH. Upozorňujeme, že učiteľky majú zákaz podávať deťom akékoľvek lieky (sirupy, vitamíny,...
1 | 2 >>