Novinky

Výchovný koncert

16.01.2019 11:00
Hudobno-výchovný koncert „JA  SOM  DOBRÝ  REMESELNÍK“ nás čaká 16. 4. Účinkujúci, Peter  HLBOCKÝ s manželkou Katarínou sú bývalí členovia SĽUK-u.  Výchovný koncert „JA  SOM  DOBRÝ  REMESELNÍK“ je predovšetkým programom, ktorý sa snaží zachytiť podobu zašlých čias. Cez obraz jarmoku vnikneme do tajov rôznych remesiel ako je drotárstvo, vinohradníctvo, hrnčiarstvo, mlynárstvo, výroba zvoncov, výroba ľudových hudobných nástrojov a ich spojenie s ľudovou piesňou, ktorá bola súčasťou života našich predkov. Atmosféru jarmoku dotvárajú aj regrútske, zbojnícke a pastierske piesne. Niektoré remeslá, ako napr. drotárstvo, nás preslávili po celom svete. Časy čulého remeselníckeho života sú už dávno za nami. Doznievajú však v piesňach, básňach, povedačkách, riekankách a v spomienkovom rozprávaní. V programe sa stretneme s ľudovými hudobnými nástrojmi ako sú fujara, gajdy, píšťalky, drumbľa, píla, mrmlák, husle,...

Karneval

16.01.2019 10:47
4.3. - v pondelok chystáme karneval a veríme, že sa na ňom všetci stretneme. Tak ako minulý rok sa začneme už od rána schádzať od 6:30 v kultúrnom dome, kde si budeme s deťmi vyrábať škrabošky. Okolo 8:30 spolu poraňajkujeme, opäť budete môcť ochutnať 5 chutných nátierok a k nim kávu, čaj, či mlieko. S plnými bruškami program pokračuje: prezlečieme deti do karnevalových masiek, ktoré si prinesú z domu, a môže začať karnevalová zábava. Tanec a spoločné hry a súťaže budú pripravené tak, aby sa mohol zabaviť a zapojiť každý bez rozdielu veku. V priebehu dňa si pochutnáme aj na šiškách. Tešíme sa na vás!

Chemická a fyzikálna show

09.01.2019 11:46
Nebojte sa, nechceme deti preťažovať nezáživnými vedomosťami. Naopak, nová chemicko-fyzikálna show deťom ukáže tie najzaujímavejšie a efektné pokusy, aké sa dajú v "domácom " prostredí vyskúšať. Predstavenie prebieha interaktívne a pre škôlkarov je prezentované hravou formou. Do sveta vedy nás 20.3. zasvätia kvalifikovaní nadšenci vedy z centra: Škola hrou.

Bábkové divadlo: "Ako chrániť prírodu"

07.01.2019 15:33
V stredu, 6. februára nás navštívi profesionálne bábkové divadielko Žu-Žu s rozprávkovým príbehom: "Ako chrániť prírodu". Uvidíme príbeh o chlapcovi menom Vendelín, ktorý zo začiatku rozhadzuje odpadky kade – tade a o prírodu sa nestará. Až v škole zistí, čo je to životné prostredie a prečo by sme si tú našu prírodu mali chrániť. Spolu s deťmi sa dozvedá, prostredníctvom kúzelníka a jeho kúzelného klobúka, o triedení odpadu a následnej recyklácii. Kamaráti tiež pomôžu Pani Vode vyčistiť priehradu od zbytočných odpadkov. A v neposlednom rade sa deti dozvedia o tom, ako aj ony môžu výsadbou stromčeka pomôcť prírode a nám samotným, aby sme čistého vzduchu mali viac a viac.  

Mikuláš na Youtube

14.12.2018 15:24
Pre všetkých, ktorí si chcú pozrieť celý náš program Mikulášskej besiedky na Youtube: www.youtube.com/watch?v=vWvgt5QqXJI

Kúzelník V MŠ

10.12.2018 12:10
Nasledujúci čas zázrakov sme sa rozhodli umocniť pozvaním kúzelníka do MŠ. Pozvali sme k nám na toto vystúpenie aj prvákov a 12.12. (streda) bol deň, kedy boli zázraky bližšie k nám.  Interaktívna show bola spojená s humorom a zábavou, kde kúzlili aj deti. Tento zážitok vaše deti prežili - aj vďaka vám - bezplatne, pretože vystúpenie bolo uhradené cez Občianske združenie Muška Svetluška.       

Výstava s nádychom Vianoc

10.12.2018 12:05
10.12. sme s radosťou prijali pozvanie členov Matice Slovenskej na ich výstavu vianočných výšivok, dekorácií a tradičných jedál. Milé privítanie a sprevádzanie výstavou boli pre nás príjemným spestrením dňa. Ďakujeme!

Joga v MŠ

11.11.2018 11:41
Prá hodina jogy v našej MŠ bola veľmi príjemným a zdravým spestrením nášho programu, preto sme sa rozhodli, že hodinu jogy budú deti absolvovať až do konca školského roku raz v mesiaci. Najbližšia lekcia nasleduje 24.1. Tešíme sa!

Mikuláš

05.11.2018 13:51
Mikuláš už síce odišiel, no dojmy pretrvávajú. S vystúpením detí sme boli všetci veľmi spokojní a aj vaša reakcia bola povzbudzujúca. Ďakujeme vám aj za podporu našej MŠ prostredníctvom vianočných trhov. Želáme krásne doznievanie Mikuláša a pohodovú nasledujúcu vianočnú atmosféru! 

Mesiac úcty k starším

27.10.2018 11:41
V stredu 24.10. naši veľkáci vystúpili v kultúrnom dome z príležitosti Mesiaca úcty k starším. Skúšku na toto vystúpenie si môžete pozrieť tu: www.youtube.com/watch?v=CgdyiHkG4kQ
1 | 2 >>