Detské okienko

 

 

AHOJ KAMARÁT!

 
TEŠÍME SA NA TEBA!  ZAŽIJEME VEĽA  ZÁBAVY A SPOZNÁŠ NOVÝCH KAMARÁTOV!!!

Zahraj sa s nami  

 
  

Popis hry - Circus Clown

Circus ClownPrecvičte si svoju pamäť a postreh na hre. Máte za úlohu zapamätať si obrázky a potom ich správne označiť. Pozor! Na každé kolo máte 30 sekúnd. Hra je na skóre, takže čím rýchlejšie a presnejšie to stihnete, tým lepšie pre vás. Zvládnete všetky levely?

https://www.onlinovky.sk/h/circus-clown

 

 UĆíME SA HROU

Veľkolepá výstava Moje telo

Veľkolepá výstava Moje telo bude súčasťou vstupnej haly v Mlynoch 27.5. - 9.6.2019

Výstava umožní malým aj väčším návštevníkom nahliadnuť do tajov fungovania ľudského tela. Moje telo prevedie návštevníkov siedmymi náučnými stanovišťami s interaktívnymi exponátmi. V sprievode profesionálnych animátorov budú môcť zistiť ako vyzerá skutočný tvar srdca a ako funguje obehová sústava, či je možné vziať rozum do hrsti, budú môcť prísť na kĺb pohybovej sústave, prostredníctvom žalúdku spoznajú tráviacu sústavu, vďaka pľúcam sa naučia niečo o dýchacej sústave a mnoho iného.

Vstupné na výstavu Moje telo je ZDARMA. 

Na komentovanú prehliadku je potrebné sa vopred registrovať  TU

Na záver prehliadky si deti odnesú diplom, prípadne fotografiu z tematického fotokútika.

 

 

 

 

MS Abrahám, Svetluška varí plastelínu
SVETLUŠKA VARÍ DOMÁCU PLASTELÍNU:

 

POTREBUJEME: 1 šálku soli, 2 šálky vody, 2 šálky hladkej alebo polohrubej múky, 2 polievkové lyžice oleja, 2 kávové lyžičky vínneho kameňa (obsah sáčku), alebo 2 lyžičky sódy bikarbóny, potravinárske farbivo (ľubovoľnú farbu a ľubovoľné množstvo podľa farebnosti)

POSTUP: Všetky suroviny spolu zmiešame a za stáleho miešania, na miernom ohni, varíme až kým hmota nestuhne a neprestane sa lepiť. Príprava plastelíny cca 5 minút, umývanie hrnca oveľa dlhšie:-)

RADY A TRVANLIVOSŤ: Plastelínu uskladňujte v igelitovom vrecku, v chladničke. Približná trvanlivosť domácej plastelíny - v chladničke do jedného mesiaca, mimo chladničky 1-2 dni. Ak je plastelína príliž suchá alebo lepkavá, alebo sa jej konzistencia po použití inak zmení, odporúčame uvariť radšej novú.