MS Abrahám, Svetluška varí plastelínu
SVETLUŠKA VARÍ DOMÁCU PLASTELÍNU:

 

POTREBUJEME: 1 šálku soli, 2 šálky vody, 2 šálky hladkej alebo polohrubej múky, 2 polievkové lyžice oleja, 2 kávové lyžičky vínneho kameňa (obsah sáčku), alebo 2 lyžičky sódy bikarbóny, potravinárske farbivo (ľubovoľnú farbu a ľubovoľné množstvo podľa farebnosti)

POSTUP: Všetky suroviny spolu zmiešame a za stáleho miešania, na miernom ohni, varíme až kým hmota nestuhne a neprestane sa lepiť. Príprava plastelíny cca 5 minút, umývanie hrnca oveľa dlhšie:-)

RADY A TRVANLIVOSŤ: Plastelínu uskladňujte v igelitovom vrecku, v chladničke. Približná trvanlivosť domácej plastelíny - v chladničke do jedného mesiaca, mimo chladničky 1-2 dni. Ak je plastelína príliž suchá alebo lepkavá, alebo sa jej konzistencia po použití inak zmení, odporúčame uvariť radšej novú.

 

 

Milí rodičia, 

vypočujte si  spolu s deťm rozprávku  a porozprávajte sa o tom, čo bolo v rozprávke. Môžete si rozprávku aj nakresliť. alebo vyrobiť postavičky z odpadového materiálu a zahrať si ju znova. Rozvíjate tak u detí  pozornosť, predstavivosť, kreativitu, jazykové schopnosti a hlavne venujete čas svojim deťom.

                                                                                                                         

sk.pinterest.com/pin/296252481744093903/?nic_v2=1azM0P6aB