Diskusná téma: Napíšte nám

Karneval

Dátum: 15.02.2017 | Vložil: mamička

Dobrý deň,
rada by som Vám povedala niečo čo sa týka karnevalu.
V prvom rade by som Vám chcela poďakovať že vlastne robíte tieto akcie pre deti a pre rodičov...myslím že bola veľmi dobrá atmosféra (Ja osobne som sa zabavila, ale tak bolo aj minulý rok) Rada by som vyzdvihla organizáciu celej akcie, SUPER SUPER SUPER! Skvele to bolo vymyslené, skorší začiatok....desiata...a odchod. Hry boli perfektné....aj keď rodičia mohli viac povzbudzovať, ale to už Vy ovplyvniť neviete. Taký mám skvelý dojem z celej akcie že o nej hovorím všetkým kolegom v práci a hádam tie dozvuky budem pociťovať do konca toho pracovného týždňa. Prijala by som také akcie častejšie. Nerada sa zúčastňujem debát či vyjadrovania svojich myšlienok verejne toho mám v pracovnom živote viac než dosť ale musela som Vám napísať. Rada by som poďakovala celému kolektívu od Vás až po Pani upratovačku Evičku....každej jednej osobe v škôlke!!! Veľké ĎAKUJEM!!

Re:Karneval

Dátum: 15.02.2017 | Vložil: Julka

Tieto reakcie sú to o čo nám ide! Ale nebránime sa ani iným názorom. Za všetkých ešte ďakujeme aj tete Irenke a kuchárkam, ktorým sa tiež kvôli tejto akcii trochu skomplikoval ich pracovný režim- ale všetci zamestnanci to robia radi, lebo ich radosť vašich detí teší rovnako, ako vás. A samozrejme sladké: ĎAKUJEME - za koláčiky a pomoc s upratovaním!!!

vystúpenie pre babky a dedkov

Dátum: 20.10.2016 | Vložil: Mária

Dobrý deň!
Chcela by som veľmi poďakovať v prvom rade pani učiteľkám a tiež aj našim deťom za vystúpenie, ktorým tento týždeň potešili našich seniorov. Nevideli sme to síce naživo, ale už z viacerých strán sme počuli len samé pozitívne ohlasy. Je skvelé, že pani učiteľky majú stále kopu energie a fantázie na takéto malé dielka :) A hlavne je super, že to poteší aj niekoho ďalšieho. Pozreli sme už aj fotky na stránke a potešili.
Tak ešte veľa dobrých nápadov do budúcnosti! :)

Re:vystúpenie pre babky a dedkov

Dátum: 21.10.2016 | Vložil: Julka

Takéto správy sa tak dobre čítajú.... Ďakujeme, že vidíte a viete oceniť našu prácu.

strava pre naše deti

Dátum: 16.10.2016 | Vložil: rodič

Dobry den pani riaditelka,

mala by som menší dotaz k strave v škôlke. Na začiatku školského roka ste na RZ povedali,že nosiť do škôlky akékoľvek sladkosti nie je povolené. Vtedy som sa veľmi potešila. Avšak,keď vidím,že mi syn nosí domov sušienky, mliečne rezy a podobné sladkosti,ktoré dostávajú na olovrant,no nepáči sa mi to. Ak sù sladkosti zakázané,malo by to platit aj zo strany škôlky. Ja osobne svojmu synovi nekupujem sladkosti,za sladkost považujem aj ovocný džús,ktorý velmi rad pije. Bola by som radsej,keby miesto tych susienok im bolo podavané ovocie (akekolvek) a miesto sirupovych vôd,obycsjna voda alebo mineralka. Kazde rano vidim naliatu sirupovu vodu, tak na toto moj syn nebol nauceny a v skolke sa to zial naucil pit. Nehovorim,ze mu to nechuti,ale do pitneho rezimu sa zaraduje len cista voda alebo neochuteny caj. Bola by som velmi rada,keby sa to presadilo v skolke.
Dakujem

S pozdravom

Re:strava pre naše deti

Dátum: 16.10.2016 | Vložil: Julka

Dobrý deň,
váš dotaz ma primel k tomu, aby som niektoré veci vysvetlila obšírnejšie, takže by som vám takto rada odpovedala na to, čo vás trápi:
V prvom rada: nosiť do škôlky sladkosti z domu stále nie je povolené, je to aj v školskom poriadku- a pokiaľ je mi známe, v iných škôlkach tento zákaz neplatí. Bola to naša iniciatíva, ako deťom obmedziť sladkosti.
Všetko, čo dostanú deti ako prílohu k strave je záležitosťou školskej jedálne, nie škôlky. Sú to dve rôzne inštitúcie. A v školskej jedálni sa deťom podáva zásadne iba to, čo je v normách dovolené. Takže, ak deti dostanú tyčinky, sú to doplnky k strave povolené normami. Je mnoho teórií o tom, čo je pre deti zdravé a čo nie. Každý si na internete ľahko nájde pre aj proti ku akémukoľvek jedlu. A preto nie je v našich silách posúdiť, kde je pravda a vyhovieť každému názoru rodičov. My sa jednoducho musíme riadiť pokynmi, ktoré sú v školskom stravovaní predpísané. Takže ak niekto tvrdí napr. že vajcia nie sú zdravé a druhý si zas nájde v odbornej literatúre, že vajcia sú nevyhnutné pre zdravý vývoj, nebudeme sa s nikým prieť, ani individuálne prispôsobovať jedálniček názorom rodičov. Na to, ako zostaviť jedálniček je personál šk. jedálne vyškolený a znovu opakujem, že sa musí pridržiavať noriem. Čo sa týka pitného režimu: nie všetky deti sú ochotné napiť sa čistej vody. Preto sme síce jej konzumáciu zaradili aj k obedu čo najčastejšie, ale neodmietame v celej miere občasné pitie malinovky - opäť iba s povolenými druhmi fruktózových sirupov. Ráno im síce dáme najprv džbán sirupovej vody (s minimálnym obsahom sirupu), prípadne džús bez pridaných cukrov, či čaj, no potom im v priebehu dňa už dopl´ňame džbány čistou vodou. Tak sú uspokojené potreby všetkých detí. Zdôrazňujem, že sme výrazne obmedzili sirup, ale úplne ho nevylúčime. Podávanie čerstvého ovocia zo strany šk. jedálne sme znásobili a podáva sa oveľa častejšie ako predtým. V tomto trende budeme aj naďalej pokračovať.
Takže ak chceme vyhovieť všetkým, nedá sa to, ale ubezpečujem vás, že naše stravovanie je v súlade s predpismi.

Baňasová
Dodatok: Všetci veríme, že si všímate aj to, čo dobré sa vaše deti v MŠ za prvý mesiac naučili.

angličtina

Dátum: 07.09.2016 | Vložil: matka


chcela by som sa informovat do kedy je nutne dieta zahlasit na AJ a poprosim este raz fin.ciastku kolko sa plati

Re:angličtina

Dátum: 07.10.2016 | Vložil: Julka

Platbu za 25 lekcií angličtiny vo výške 22,72 prosíme uhradiť do 31.10.
Prosíme všetkých rodičov detí navštevujúcich angličtinu, aby si na nástenke u veľkáčov prečítali a podpísali informovaný súhlas.
Ďakujem

Pridať nový príspevok

Kontaktujte nás